Browar Caminus mieści się w pieczołowicie odrestaurowanym budynku, powstałym pod koniec XIX wieku, w którym dawniej funkcjonowała mleczarnia. Jej komin był inspiracją dla jego nazwy (komin – łac. caminus).
To spełnienie marzeń właścicieli i piwowara, którzy od lat młodości marzyli o warzeniu piwa. I choć wychowywali się w innych czasach i dzieli ich znaczna różnica wieku, to los połączył ich pasje i postanowili stworzyć coś, co w dobie rewolucji piwnej będzie inne. To także kontynuowanie kąckiej tradycji piwowarskiej – w Kątach Wrocławskich warzono piwo już od XVII wieku, a browar funkcjonował do II wojny światowej.
Ponieważ są warzone według własnych receptur na wysokiej klasy sprzęcie, z zachowaniem najwyższych standardów higieny produkcji. Nie są filtrowane, dzięki czemu nie zabija się ich natury.
Do każdego z naszych piw stosujemy unikatową kompozycję słodów. Są bazą naszych piw i stanowią o ich wyjątkowości. Współpracujemy z najbardziej uznanymi słodowniami w Polsce i Europie.
Najwyższej jakości granulaty chmielowe z różnych stron świata są duszą naszych piw. Od polskich, poprzez klasyczne niemieckie i angielskie, po nowofalowe amerykańskie i nowozelandzkie.
Do celów technologicznych używamy kąckiej wody. Podlega ona zmiękczaniu w stacji uzdatniania. A woda to spiritus movens piwa, w końcu jest jej w nim najwięcej…
Ponieważ produkujemy kilka, często skrajnie odmiennych gatunków piwa, do ich produkcji używamy różnych szczepów drożdży piwnych. Nadają one naszym piwom charakterystycznych aromatów i dopełniają chmielowy bukiet.
Autorskie receptury tworzone przez naszego piwowara, bazują na jego wyobraźni, doświadczeniu i wyczuciu smaku. Są ciągle udoskonalane.
Nowoczesny sprzęt to podstawa powtarzalnego procesu produkcji. Kompletne wyposażenie słoweńskiej produkcji jest przyjazne zarówno dla piwowara, jak i cieszy oko.
Naszym piwowarem jest Piotr Kisiel. Wiedzę technologiczną i piwowarską przyswoił podczas studiów na kierunkach Zarządzanie i Inżynieria Produkcji w Przemyśle Spożywczym na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz Technologia Piwowarska na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Ponad pięć lat zdobywał doświadczenie i rozwijał pasję browarniczą jako piwowar oraz kierownik produkcji w jednym z pierwszych Wrocławskich Browarów Rzemieślniczych. Jest skromny, uśmiechnięty, ale bardzo pracowity i odważny w tworzeniu nowych koncepcji technologicznych oraz receptur piw. Jesteśmy przekonani, że wnosi ogromny wkład w budowanie marki piw z Caminusa.
Przy Browarze istnieje również Brewpub, urządzony w stylu industrialnym, który oprócz piwnych wspaniałości oferuje szeroki wachlarz piwnych przekąsek. Po wcześniejszym umówieniu terminu, można również zwiedzić browar z piwowarem.